KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15685124

nr 1568 5124

Matsola Burman

(1925-2008), Sverige

Oljemålning, "Doonsteepk Coestel". Signerad, daterad 1970. Olja på duk, 30x48 cm, yttermått inklusive ram: 32x57 cm

Matsola Burman, svensk bildkonstnär född 1925, död 2008.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 2 oktober 2023
kl 20:45:48

2/10 20:36:35 1      Vinnande bud

Matsola Burman

Läs mer om Matsola Burman